Yukarı Çık

Koyu

Açık

Koyu

Açık

İnstagram İçerik Üreticisi Hesabı Nasıl Yapılır?

Osman Ölmez’in Anlatımı ile

Dünyada ve ülkemizde en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan instagram uygulamasında yenilikler her geçen gün hızla artmakta. Instagram geliştirdiği özellikler ve yenilikleri ile birlikte kullanıcılarına sürekli farklı, eşsiz deneyimler sunmaktadır. Instagram üzerinde geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan işletme hesabı özelliği sonrası kısa süre içerisinde içerik üreticisi özelliği de geldi. Peki instagram içerik üreticisi hesabı nasıl yapılır? 

İnstagram İçerik Üreticisi
İnstagram İçerik Üreticisi

 

Instagram üzerinde bir den fazla hesap özelliği bulunmaktadır. Markalarınız, firmalarınız ya da kar amacı gütmeyen hesaplarınız için seçeceğiniz hesap türlerinden birisi de içerik üreticisi hesabıdır. İçerik üreticisi hesabında profilinizi ziyaret eden ülkeler, hedef kitleler, yaş kitlesi ve profilinizde paylaştığınız bir çok gönderinin detaylı istatistiklerini takip edebilirsiniz. İnstagram içerik üreticisi hesabı ile birlikte hesaplarınız herkese açık olarak gözükecektir.

Instagram hesabınızı içerik üreticisi hesabına çevirmeniz için ilk önce sorgulanması gereken konu hesabınızın gizliliğidir. Hesabınız gizli ise hesabınızı açığa almanız gerekmektedir. Hesabını herkese açık olarak güncelleyen her kullanıcı yeni aşamada “Ayarlar” kısmına girmeli ve yeni gelen listede “Hesap” kısmını seçmelidir. Yeni kısımda ise en altta yer alan “Profesyonel hesaba geçiş yap” özelliğine tıklayarak “İçerik Üreticisi” kısmını seçmesi yeterli olacaktır. Bu aşamaları takip eden instagram kullanıcısı artık hesabını içerik üreticisi olarak kullanabilecektir.

Author avatar
Osman Ölmez
https://www.osmanolmez.com

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir