Yukarı Çık

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Birlikte Çalışalım
Osman Ölmez
osman@osmanolmez.com
Whatsapp: +905367811910

İnstagram’dan Para Kazanmak

Instagram üzerinden gelir elde etmek

Türkiye de sosyal medya kullanımı oldukça fazladır. İnsanlar günlük hayatlarının büyük bir bölümünde sosyal medya ile bağlantılı olarak yaşamaktadır. Genç kitleden yaş kitlesi büyük olan kitleye doğru uzanan bu uzun köprüde bir çok kişi internette büyük vakitler geçirmektedir. Sosyal medya kullanımının bu denli yüksek olması da online ortamda ticari işlerin daha da fazla ilerlemesine sebep olmuştur. Genç kitleden yaşlı kitleye bir çok kişi internet ortamında alışveriş yapmakta ve çeşitli sosyal medya hesapları yönetmektedir. 

Instagram ortamında kişisel hesaplar dışında bir çok kategoride hesaplar oluşturulmakta ve insanların ortak bir paydada keyifli vakitler geçirmesine sebep olmaktadır. İnternet ile haşır neşir olan ve bu işlere merakı olan bir çok kişi yeni hesaplar açarak takipçi kitlesini arttırmak istemekte ve internet üzerinden gelir elde etmeye çalışmaktadır. Yüksek takipçi kitlesine ulaşılan bir çok hesaplarda ticari reklamlar alınmakta ve karşılıklı kazan-kazan sistemi yaşanmaktadır. Bu içerik rehberinde ise instagram üzerinden gelir elde etmekten bahsedeceğim. Peki gerçekten Instagram üzerinden gelir elde etmek mümkün müdür? Gelin beraber inceleyelim.

Instagram üzerinden gelir elde etmek son yıllarda artan sosyal medya pazarı ile birlikte mümkün gözükmektedir. Sosyal medya üzerinde açılan butik hesaplar, hediye satışı sağlayan hesaplar ve aklınıza gelebilecek bir çok konuda hesaplar bulunmaktadır. İnsanlar bu sayfaları gezinerek alışveriş yapmakta ve sosyal medyada ticaretin dönmesine olanak sağlamaktadır. 

Instagram üzerinden gelir elde etmek isteyen ve bu işlere merakı olan ziyaretçilere başlıklar halinde ufak bir rehberlik hizmeti ücretsiz olarak bu yazıda sunulacaktır..

Hangi kategoride hesap açacağınıza karar verin

Instagram üzerinde hesabınızı yükseltebilmeniz adına en önemli kısım kategori seçimidir. Gelişen internet kullanımı ile birlikte sosyal medyada bir çok hesap bulunmakta ve insanlar her sayfayı takip etmemektedirler. İnsanlar sizi hangi kategoride neden takip etmeli? Bu soruya cevap aramalı ve sizler için en doğru kategoride jenerik bir isimle hesabınızı oluşturmalısınız. Profilinize giren Instagram kullanıcıları muhakkak keyifli vakit geçirmelidir. İnsanlar keyif aldıkları bir çok ortamdan hemen kopmak istememekte ve yeni gelecek gönderileri de keyifle beklemektedirler.

Hedef kitle ve gelecek planlamanızı hazırlayın

İnsanlar bizi neden takip etmeli? Sorusuna yanıtı bulduğunuzu varsayalım. Bu aşamada hesabınızı oluşturdunuz ve artık hangi hedef kitleye hitap edeceğinizi ve hangi sürede ne kadar kişiye erişmek istediğinizin planını yapmalısınız. Unutmayın ki hedef koyulmadan çıkılan hiç bir yol sizler için keyifli olmayacak ve sizi her geçen gün yıpratacaktır. Kararlı bir şekilde yapacağınız plan sizleri her geçen gün motive edecek ve her gün o aşamaları tamamlamanız sizi hedefe yavaş yavaş itecektir.

En önemli aşama: İçerik planlaması  

Instagram üzerinde ziyaretçilerin en çok dikkat ettiği nokta şüphesiz özgünlük olacaktır. İnsanlar birbirinin kopyası gönderileri pek beğenmemekle beraber hesapları şikayet bile etmektedirler. Bu noktada ise içerik planlamanızı yapmalı ve eşsiz gönderiler paylaşmanız gerekmektedir. İnsanların ilgisini orta vadede çekmeli ve bu noktada iyi araştırmalar yapmanız gerekecektir. Unutulmamalı ki; doğru yapılacak içerik planlaması ileri de sizlerin gönderilerinizin paylaşılmasına ve insanların yavaş yavaş hesabınızı keşfetmenize sebebiyet verecektir. 

Hedefler doğrultusunda küçük bir yardım: Reklam verin

Kategorimizi belirledik. Hedef kitlemizi ve gelecek planlamamızı düşündük. İçerik planlamamızı ayarladık. Şimdi ise son aşamadayız dostlar. Bu nokta en önemli nokta. En büyük markalar bile çok tanınmış olmasına rağmen her gün farklı farklı reklamlar vermektedirler. Reklam her işin olmazsa olmazlarındandır. Reklam kısmında ise hesabınızı belirli bir noktaya getirdiğinizi düşünüyor ve bu noktada yapacağınız etkili bir gönderi hazırlığı ile Instagram platformuna çıkacağınız reklam ile daha fazla kişi tarafından fark edilmenizi sağlayacaktır. 

Geniş kitlelere ulaşıldı: İstikrar

Instagram üzerinde hazırladığımız bu rehberde bir çok aşamayı doğru bir şekilde geçen bir çok kişi kısa vadede ciddi bir kitleye ulaşabilir. Belirli bir takipçi kitlesine ulaşan hesapların ise artık bu noktada en dikkat etmesi gereken olay ise kesinlikle istikrardır. Takipçiler ile kurulacak hassas ilişki uzun vadede hesabınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Sayfanızın geniş kitlelerde yer alması ile birlikte artık hesabınıza reklam teklifleri gelecek ve sizler de Instagram üzerinde artık gelir elde edebilecek duruma geleceksiniz.

Instagram üzerinden gelir elde etme rehberinin sonuna doğru yaklaşmış durumdasınız. Instagram üzerinde herkes gelir elde etmek isteyebilir ama herkes sonuca ne yazık ki ulaşamaz. Eğer gerçekten sabırlı bir bireyseniz ve hedefleriniz doğrultusunda inatçıysanız sizler de Instagram üzerinde ciddi bir takipçi kitlesi yaratabilir ve güzel gelirler elde edebilirsiniz. Fakat yazdıklarımın dışında kırılgan ve küskün bir yapıya sahip iseniz Instagram üzerinden gelir elde etmek sizleri henüz üçüncü, dördüncü aşamaya getirmeden sıkacaktır. Bu noktada kişiliğinizi sorgulamalı ve vereceğiniz kararlar öncesi düşünmeniz gerekecektir.

Author avatar
Osman Ölmez
https://www.osmanolmez.com

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir